1/31
Velg datoer for nøyaktige priser
Fantastisk utsikt maisonette i Parga
- 8 Personer
- 3 Soverom
- 2 Bad
- Feriehus
- Kjæledyr ikke tillatt
- WLAN
Fullt utstyrt kjøkken
Lag deilig mat på et velutstyrt kjøkken.
Gratis parkering
Praktisk parkering på stedet.
Fullt utstyrt kjøkken
Lag deilig mat på et velutstyrt kjøkken.
Gratis parkering
Praktisk parkering på stedet.
Sammendrag:
Vi ønsker deg velkommen i vårt vakre hjem i Agia Parga, en landsby som ligger i en høyde, bare 6 km fra Parga med en fantastisk utsikt over fjellene og havet! Et godt valg å slappe av mens du har mange muligheter til å utforske Parga og dens unike naturlige skjønnhet. Ikke gå glipp av å besøke noen av de mest kjente landemerkene og landskapene som Acheron-elven, Det venetianske slottet i Parga, Valtos-stranden, Ali Pasha slott, Afrodite's Cave og mange flere!
Verdensrommet:
Maisonetten måler 85 m² og den ligger i første etasje i bygningen. I hovedrommet er det en stue med sovesofa, et kjøkken som er utstyrt med alle fasiliteter for å tilberede en frokost og et vanlig måltid og et lite bad med badekar. I første etasje er det tre soverom; ett med dobbeltseng, ett med to enkeltsenger og ett med tre enkeltsenger. Det er også en balkong i begge etasjer med en fantastisk utsikt!
► Funksjoner:
• Dobbel seng
• Sofa seng
• Klimaanlegg
• Spisebord for seks personer
• Kokekar
• TV
• Stekeovn
• Kjøleskap
• Vaskerom
• Oppvaskmaskin
• Brødrister
• Spisebord
• Gratis parkering
• Strykejern og strykebrett
* Ferske laken og håndklær er inkludert. Leiligheten blir rengjort av fagfolk før hvert besøk.
Gjestetilgang:
• Du vil ha privatlivet til hele leiligheten.
• Huset er utilgjengelig for funksjonshemmede og rullestolbrukere.
Nabolaget:
Området
Minimarked innen 300 m (3min)
LEKKAS Restaurant innen 500 m (5min)
Lofos kaffebar
Landemerker
Slottet i Parga
På høyre side av byen er slottet Parga, bygget på toppen av en liten ås.
Når de klatrer over de trange smugene og trappene, kommer besøkende til slottet som får muligheten til å reise til en annen tid. Utsikten over byen under føttene og panoramautsikten over Det joniske hav er en unik opplevelse.
Slottet Parga ble bygget på 1300-tallet med hjelp av normannerne for å beskytte parginierne fra de stadige angrep fra pirater, og den endelige formen ble tatt av venetianerne etter de påfølgende katastrofene.
Ali Pasha Castle
Like nord for Parga, i landsbyen Anthousa, ligger Ali Pasha-slottet. Bygget på en høy bakke, vendt mot slottet Parga, med spektakulær utsikt og en spektakulær solnedgang i Det joniske hav.
Slottet er veldig godt bevart, nesten utilgjengelig og man kan lett turnere med fantasien for å omforme livet til mennesker i en annen tidsalder.
Den ble bygget av Ali Pasha selv ved hjelp av den italienske ingeniøren Monteleone for å overvåke og beleire Parga.
Acheron River
Det er noen steder hvor bilder og beskrivelser - så nydelige som de er - går galt. Et slikt sted med enestående skjønnhet er Acheron Gorge.
Acheron er en turistattraksjon fra hele verden og berømt over hele kloden for sin mystiske og mytologiske byrde forankret i gamle mysterier. Acheron er en elv av så naturlig skjønnhet at få steder kan konkurrere med den. Vi anbefaler på det sterkeste en vandretur i sundet der den intense lettelse av naturen, med vertikale bergarter som er over 100 meter høye, og dets krystallinske isete vann vil gjøre opplevelsen uforglemmelig.
For de mest eventyrlystne er det vandreruter med ulik vanskelighetsgrad og alltid under den dype skyggen som tilbys av de enorme platentrærne og resten av den rike floraen.
Her kan du krysse portene til Hades og palassene til Pershone og forstå hvorfor de gamle grekerne valgte et så vilt og imponerende landskap for å plassere inngangen til underverdenen.
Agios Sostis strand og kirke
Agios Sostis Beach ligger 7 km fra Parga eller 20 minutter med båt. Øde og vakkert med turkise farvann og pittoreske bergarter i underlige formasjoner.
Det finnes også det homonyme kapellet Saint Sostis, en av de mest særegne kirkene i landet vårt. Bygget på en kuppel som er dannet av to stablede enorme bergarter - hvorav den ene fungerer som sin beskyttende vegg - det ser ut som en med landskapet, mens den imponerende inngangen fra den smale åpningen til de gigantiske bergartene er uredd for besøkende.
Acherontas Necromanteion
Ancient Necromanteion ligger i Mesopotamos Preveza og ligger omtrent 20 km fra Lichnos. Det ble oppdaget i utgravningene i 1958 under den eksisterende kirkegården og klosteret Ag. John den 18. Fra et arkitektonisk synspunkt identifiseres Necromanteion med et storslått gravmonument eller mausoleum øst for 500-tallet.
Komme seg rundt:
Fra Athen internasjonale lufthavn '' El. Venizelos '' følger E94, Olympia Street og Ionian Street til A5 Ionia Odos / A5 for Xirovouni. Avkjørsel fra Ionian Street. Ta riksveien Filippiada Preveza, Eve Preveza Igoumenitsa, provinsveien Morfis-Anthoussa og Perdika - Parga til din destinasjon for Agia. Den estimerte avstanden er omtrent 470 km (ca. 5 timer)
Samhandling med gjester:
Når en bestilling er gjort, vil vi kontakte deg med en e-postbekreftelse som inneholder viktig informasjon, for eksempel veibeskrivelse og sjekke inn instruksjoner.
Eieren eller noen av hans / hennes tillit vil alltid være der for å ønske deg velkommen til leiligheten når du ankommer.
VI HÅPER DU Gled deg over helgen!
Om eiendommen
WLAN
Parkering
Balkong
Klimaanlegg
TV
Oppvaskmaskin
Vaskemaskin
Kjøleskap
Sovesituasjon
Soverom 1
2 Dobbeltsenger
Soverom 2
3 Dobbeltsenger
Soverom 3
1 Dobeltseng
Where you'll stay

Utforsk kart
Husregler
- Tider for innsjekking og utsjekking formidles etter bestilling
- Dyr ikke tillatt
- Røyking ikke tillatt

Expedia
Vår verifiserte partner Expedia vil behandle din bestilling.
1M+ vurderinger
9,3 / 10 Snittrangering
Umiddelbar bestillingsbekreftelse
Trenger du hjelp?
Du finner svar på de mest stilte spørsmålene her.
Fant ikke den rette innkvarteringen?
Fortsett søketForm fremtiden til Holidu og tjen opptil €30
Bli med i vårt brukertestingfellesskap og delta i en 30-minutters videosamtale for å dele dine innsikter og forbedre opplevelsen din!
